RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH - styczeń 2021 r.

tel: 724 209 634

RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH - STYCZEŃ 2021

Który bank zaoferuje najkorzystniejszy kredyt hipoteczny w styczniu 2021? Gdzie uzyskać kredyt na zakup nieruchomości z 10% wkładem własnym? Jaka będzie Twoja maksymalna zdolność kredytowa przy zarobkach 2.500 PLN, 3.500 PLN, a jaka przy 5.000 PLN? Przygotowaliśmy dla Ciebie rzetelny ranking kredytów hipotecznych, zawierający najważniejsze informacje o ofercie kredytu hipotecznego w styczniu 2021 r.. 

Zanim skonsumujesz...

Comiesięczny cykl informacyjny pod nazwą "kompas hipoteczny" to stosunkowo młoda inicjatywa stworzona z myślą o umożliwieniu wstępnego rozpoznania sytuacji rynkowej wszystkim z Was, którzy jesteście zainteresowani kredytem hipotecznym. Dołożymy wszelkich starań, aby z każdym kolejnym wpisem jakość przekazu rosła. Będzie to się oczywiście wiązało z pewnymi modyfikacjami konstrukcji oraz założeń, dlatego na początku każdego "odcinka", przyjdzie Ci przeczytać krótki akapit porządkujący, na który warto poświęcić kilka chwil, aby prawidłowo zinterpretować ranking najlepszych kredytów hipotecznych i zaprezentowane w nim parametry.

PORÓWNANIE KREDYTÓW HIPOTECZNYCH - wstępne wskazówki

Według wielu dostępnych raportów, w minionym roku największą popularnością cieszył się kredyty mieszkaniowe w przedziale 200 tys. - 300 tys. PLN. Przeciętna  średnia kwota udzielanego kredytu hipotecznego oscyluje w okolicach 300 tys. PLN i to właśnie taką kwotę kredytu hipotecznego weźmiemy pod lupę. Do zmiennych parametrów kredytu mieszkaniowego, różnicujących analizowane przypadki, należy zaliczyć poziom wkładu własnego. Weźmiemy pod uwagę kredyt hipoteczny z 10% wkładem własnym oraz kredyt hipoteczny z 20% wkładem własnym. Jeśli decydując, która oferta kredytu hipotecznego jest aktualnie najlepsza, chciałbyś wziąć pod uwagę oferty hipotek ze stałym oprocentowaniem, to tutaj znajdziesz taką wiedzę. Gdybyś chciał dowiedzieć się jaka będzie możliwa maksymalna wysokość kredytu na zakup domu lub mieszkania, w sytuacji kiedy zarabiasz 2.500 PLN, 3.500 PLN, 5.000 PLN, to znajdziesz takie informacje w niniejszym wpisie.

NAJTAŃSZY KREDYT HIPOTECZNY - tzn. jaki?

Istnieje możliwość porównania dostępnych ofert kredytu hipotecznego z perspektywy niezliczonej ilości parametrów. Zanim przejdziesz do analizy przedstawionych informacji, koniecznym jest abyśmy ustalili pewien bardzo istotny fakt. Główne założenie tego rankingu hipotek jest następujące:

Najtańszy kredyt hipoteczny to taki, który odznacza się najniższą całkowitą kwotą do spłaty.

KREDYT HIPOTECZNY RANKING - TOP 3  z wkładem własnym 10%,  na 30 lat


KOMENTARZ
Styczniowy ranking kredytów hipotecznych z 10 % wkładem własnym, podobnie jak w grudniu jest dosyć skromny  pod względem liczebności dostępnych opcji. Niemniej jednak w dwóch z banków akceptujących niższy wkład własny, pojawiły się ciekawe promocje, dzięki którym zaoszczędzisz w stosunku do stanu grudniowego.

WAŻNE!

Pamiętaj proszę, że w powyższa tabela zawiera jedynie podstawowe informacje. Pamiętaj również, że możliwość skorzystania z niektórych ofert jest uzależniona od pewnych uwarunkowań. Szczegółowe informacje znajdziesz w PLIKU PDF

KREDYT HIPOTECZNY Z 10% WKŁADEM WŁASNYM - PEŁNA KILKULACJA

POBIERZ PDF


RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH - najtańsze banki z wkładem własnym 20%

KOMENTARZ
Taka sama kwota kredytu, a kosztów o kilkadziesiąt tysięcy mniej niż w przypadku kredytu hipotecznego z 10% wkładem własnym. Jak widać wyższy wkład własny jest w cenie i otwiera drzwi na najkorzystniejsze oferty kredytu mieszkaniowego. 

WAŻNE!

Pamiętaj proszę, że w powyższa tabela zawiera jedynie podstawowe informacje. Pamiętaj również, że możliwość skorzystania z niektórych ofert jest uzależniona od pewnych uwarunkowań. Szczegółowe informacje znajdziesz w PLIKU PDF.

KREDYT HIPOTECZNY Z 20% WKŁADEM WŁASNYM - PEŁNA KILKULACJA

POBIERZ PDFNAJTAŃSZE OFERTY KREDYTU HIPOTECZNEGO ZE STAŁYM OPROCENTOWANIEM


KOMENTARZ
Słuszność wyboru kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem to temat rzeka. Odnosząc się natomiast do faktów, należy zauważyć że kredyt na zakup nieruchomości ze stałym oprocentowaniem to nadal towar deficytowy. Dysponując wkładem własnym na poziomie 10%, na stałe oprocentowanie kredytu hipotecznego możesz liczyć tylko korzystając z propozycji Santandera - pod warunkiem, ze jesteś "klientem wewnętrznym".  Dwudziestoprocentowy wkład, to możliwość wyboru spośród 3 kolejnych propozycji. Najtańsza oferta kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem (wkład własny 20%) jest o 25 509,34 zł droższa od najtańszej oferty hipoteki z oprocentowaniem zmiennym. Trzeba natomiast pamiętać, iż kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem to co najmniej 5 lat komfortu i bezpieczeństwa związanego ze stałą ratą kredytu. 

WAŻNE!

Pamiętaj proszę, że w powyższa tabela zawiera jedynie podstawowe informacje. Pamiętaj również, że możliwość skorzystania z niektórych ofert jest uzależniona od pewnych uwarunkowań, co do których szczegółowe informacje znajdziesz w PLIKU PDF.

KREDYT HIPOTECZNY ZE STAŁYM OPROCENTOWANIEM - PEŁNA KALKULACJA


POBIERZ PDFMAKSYMALNA KWOTA KREDYTU HIPOTECZNEGO - ILE I GDZIE?

Szukasz wymarzonej nieruchomości i planujesz sfinansować jej zakup przy pomocy kredytu hipotecznego. Twoja zdolność kredytowa jest tym samym jednym z istotniejszych parametrów, którymi będziesz kierować się przy wyborze odpowiedniego lokum. Sprawdziliśmy dla Ciebie, jaka kwota kredytu hipotecznego będzie możliwa do uzyskania przy zarobkach 2.500 zł, 3.500 zł oraz 5.000 zł. Oprócz wysokości realnych średniomiesięcznych zarobków, na Twoją zdolność kredytową składa się oczywiście kilka dodatkowych czynników. Dla uproszczenia oraz zuniwersalizowania przekazu, obraliśmy następujące założenia dotyczące modelowego kredytobiorcy i zarobków:

ŹRÓDŁO DOCHODU: umowa o pracę
OKRES ZATRUDNIENIA: od 6 miesięcy na czas nieokreślony
MIEJSCE ZAMIESZKANIA: miasto wojewódzkie
SPOSÓB ZAMIESZKANIA: wynajem
ZOBOWIĄZANIA KREDYTOWE: brak
OSOBY NA UTRZYMANIU: brak
KREDYT HIPOTECZNY - MAKSYMALNA ZDOLNOŚĆ PRZY DOCHODZIE 2.500 ZŁ
KREDYT HIPOTECZNY - MAKSYMALNA ZDOLNOŚĆ PRZY DOCHODZIE 3.500 ZŁ

KREDYT HIPOTECZNY - MAKSYMALNA ZDOLNOŚĆ PRZY DOCHODZIE 5.000 ZŁ
NAJLEPSZE OFERTY KREDYTÓW HIPOTECZNYCH STYCZEŃ 2021 r. - PODSUMOWANIE


Comiesięczny ranking kredytów hipotecznych ma na celu w przejrzysty i rzetelny sposób pomóc Ci we wstępnym "wyczuciu" sytuacji rynkowej i odniesieniu panujących aktualnie warunków, do swoich własnych oczekiwań i predyspozycji. Jednym z głównych wniosków jaki powinien wyciągnąć z niego każdy przyszły kredytobiorca, to fakt, iż nieumiejętne dobranie rozwiązania związanego z zakupem nieruchomości to niestety perspektywa słonego przepłacenia. Punktem wyjścia do podejmowania możliwie najbardziej optymalnych decyzji finansowych jest wiedza i świadomość. Bardzo gorąco wierzymy, że zarówno tym artykułem, jak i wszystkimi kolejnymi przyczynimy się do wzrostu powyższych.

Jeżeli interesuje Cię inna, bardziej spersonalizowana kalkulacja kredytu hipotecznego lub chciałbyś po prostu omówić jakieś nurtujące Cię aspekty swojej obecnej lub przyszłej sytuacji - zapraszamy na darmowe konsultacje.

KONTAKT


                    FINANSE MAJĄ ZNACZENIE...