Co to jest pełna księgowość?

Pełna księgowość (księgi handlowe) jest rozbudowaną wersją księgowości uproszczonej (KPiR / Ryczałt), której podstawowe dokumenty stanowią: rachunek zysków i strat oraz bilans - przygotowywane na bazie poszczególnych składowych elementów. Do prowadzenia pełnej księgowości zobligowane są wszystkie spółki prawa handlowego - zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) oraz jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki cywilne po przekroczeniu określonego limitu przychodów, bądź dobrowolnym wyborze niniejszej formy prowadzenia księgowości.

Księgi handlowe stanowią cenne narzędzie do przeprowadzenia analizy finansowej firmy oraz monitorowania stanu rozrachunków z kontrahentami, jednak ze względu na złożoność wymaganych w procesie księgowania czynności - większość firm decyduje się na skorzystanie z usług zewnętrznego biura rachunkowego. Nasz zespół zajmuje się kompleksową obsługą pełnej księgowości dla firm, stale poszerzając swój portfel Klientów. Powierz swoje księgi handlowe w ręce profesjonalistów.

Księgi handlowe - dla kogo?

Usługę prowadzenia pełnej księgowości dedykujemy klientom, którzy stosują niniejszą formę rozliczeń.

Kto zatem ma obowiązek jej stosowania?

 • Spółki prawa handlowego (zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym - KRS) - niezależnie od poziomu przychodu
 • Firmy, które przekroczyły w ubiegłym roku limit 2 mln EUR przychodu*
 • Firmy, które dobrowolnie zdecydują się na zastosowanie pełnej księgowości

Księgi handlowe - usługa Financial Matter

Nasz pakiet w zakresie prowadzenia pełnej księgowości Klientów uwzględnia:

 • Kompleksowe prowadzenie ksiąg handlowych, w tym:
  - dziennik
  - księga główna
  - księgi pomocnicze
  - zestawienie obrotów i sald
  - inwentarz
 • Prowadzenie rejestru VAT
 • Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych
 • Prowadzenie ewidencji rozrachunków z kontrahentami
 • Opracowanie planu kont 
 • Opracowanie polityki rachunkowości
 • Przygotowywanie comiesięcznych/kwartalnych rozliczeń ZUS/US
 • Przygotowywanie informacji o płatnościach ZUS/US

Księgi handlowe - proces obsługi Financial Matter

1. Darmowa konsultacja - rozmowa wstępna, w trakcie której dowiadujemy się więcej o charakterze Twojej obecnej lub przyszłej firmy

2. Zawarcie umowy i udzielenie pełnomocnictw - sformalizowanie naszej współpracy poprzez podpisanie umowy, a także udzielenie pełnomocnictw, które umożliwią nam składanie w Twoim imieniu deklaracji rozliczeniowych ZUS/US

3. Formularz - krótka ankieta, na bazie której uzyskamy szczegółowe informacje pomocne w procesie prowadzenia Twojej księgowości

4. Prowadzenie ksiąg handlowych - rozpoczęcie procesu prowadzenia Twojej księgowości oraz regularnego informowania o naliczonych płatnościach publicznoprawnych

 

Wartości dodane naszego biura rachunkowego stanowią:

 • Kompleksowość usługi

Poza prowadzeniem biura rachunkowego i kompleksową obsługą księgową - zajmujemy się również takimi płaszczyznami biznesu, jak: Dotacje na rozwój, Pożyczki unijne, Kadry i płace, czy Doradztwo Kredytowe. W ramach znakomitej większości spośród wymienionych działań - proces pozyskania dokumentów finansowych jest szczególnie istotny. Oznacza to, że podejmując współpracę z nami - będziesz w stanie działać szybciej i pod okiem sprawdzonego partnera biznesowego.

 • Komunikacja

Nasza usługa obejmuje również nieograniczony kontakt w formie telefonicznej, mailowej, bądź stacjonarnej - Klienci mają możliwość skonsultowania poszczególnych wątpliwych zagadnień lub nurtujących wątków. Błyskawicznie reagujemy również na wszelkie prośby o wydanie dokumentacji finansowej, bądź inne istotne z punktu widzenia Klienta.

 • Wieloletnie doświadczenie

Nasi pracownicy od ponad 10 lat zajmują się prowadzeniem księgowości Klientów. Współpraca z nami oznacza gwarancję rzetelnego podejścia do sprawy i uniknięcia sankcji z tytułu potencjalnych kontroli organów podatkowych. Od początku naszej działalności nie mieliśmy ani jednego przypadku wykrycia nieprawidłowości.

 

Księgi handlowe - cennik

Bezpłatna konsultacja

Posiadasz obowiązek prowadzenia pełnej księgowości, bądź zdecydowałeś się na jej wdrożenie dobrowolnie? A może stosujesz obecnie księgowość uproszczoną, lecz pułap przychodów w bieżącym roku spowoduje konieczność przejścia na księgi handlowe od początku następnego? Skontaktuj się z nami, a w ramach darmowych konsultacji - dowiesz się jak możemy Ci pomóc.