Dofinansowanie dla biznesu - wsparcie dla przedsiębiorców

Dofinansowanie dla firm to ogromna pomoc w realizacji projektów i założonych celów. Dodatkowy kapitał umożliwia szybszy wzrost oraz zwiększa szanse na sukces w biznesie – i to niezależnie od branży. Mimo to wybór odpowiedniej formy wsparcia często okazuje się dość skomplikowaną kwestią.

Doradca finansowy Damian Gałdyński z zespołem ekspertów Financial Matter odnajdzie się w gąszczu dostępnych programów i podejmie najlepszą możliwą decyzję. Od lat skutecznie pozyskujemy środki na realizację inwestycji w przedsiębiorstwach. Mamy wypracowane metody działania, dzięki którym zwiększymy Twoje szanse na sukces.

  • Przeanalizujemy Twoje potrzeby i możliwości.
  • Przygotujemy odpowiedni wniosek aplikacyjny.
  • Będziemy towarzyszyć Ci przy rozliczaniu projektu, podczas podpisania umowy.

Nie działaj w pojedynkę – współpracuj z zespołem ekspertów finansowych z Poznania. Z nami Twoje starania o dofinansowanie dla firm będą o wiele skuteczniejsze.

DOFINANSOWANIA DOSTĘPNE NA TERENIE CAŁEGO KRAJU

~ Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej (PUP) >>> WIĘCEJ INFORMACJI <<<
~ Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy (PUP)  >>> WIĘCEJ INFORMACJI <<<
~ Premia na rozpoczęcie działalności gospodarczej (LGD)  >>> WIĘCEJ INFORMACJI <<<
~ Premia na rozwój działalności gospodarczej (LGD)  >>> WIĘCEJ INFORMACJI <<<
~ Pożyczka Pierwszy Biznes Wsparcie w Starcie (BGK)  >>> WIĘCEJ INFORMACJI <<<
~ Dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy (ZUS) >>> WIĘCEJ INFORMACJI <<<
~ Premia na otwarcie pozarolniczej działalności gospodarczej (ARiMR)   >>> WIĘCEJ INFORMACJI <<<
 

Szczegółowe informacje zawarte w poniższej mapie dostępności pożyczek, dotacji i dofinansowań unijnych!

MAPA DOSTĘPNOŚCI DOTACJI, DOFINANSOWAŃ ORAZ POŻYCZEK UNIJNYCH W POSZCZEGÓLNYCH WOJEWÓDZTWACH

Jak pozyskać dotację dla działalności gospodarczej?

Kluczem do sukcesu jest między innymi widza o tym, gdzie  w ogóle szukać bieżących programów związanych z dotacjami i dofinansowaniami. Struktura organizacyjna instytucji zarządzających programami dotacyjnymi bywa skomplikowana. Szukając właściwego dla danego projektu rozwiązania, bardzo często trzeba zbadać od kilku do kilkudziesięciu potencjalnych źródeł pozyskania dofinansowania, zanim znajdzie się te właściwe. Ocena możliwości ubiegania się o wsparcie, wiąże się z kolei z przeanalizowaniem dziesiątek dokumentów, determinujących szeroki zakres warunków i procedur.  

Kiedy już znajdziesz odpowiedni program, szczegółowo przeanalizujesz warunki uczestnictwa i późniejszej realizacji – uznasz, że jest to dokładnie coś czego szukałeś, w kolejnym kroku przyjdzie Ci zmierzyć się z przygotowaniem wniosku i załączników, zgromadzeniem niezbędnych dokumentów takich jak: analizy eksperckie, prognozy finansowe, biznesplan czy studium wykonalności – innymi słowy ze żmudnym procesem tworzenia Twojej aplikacji kompletną i skuteczną.

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, podpisaniu umowy oraz późniejszej realizacji projektu biznesowego, kolejnym z istotnych wątków, na który będziesz musiał zwrócić szczególną uwagę, będzie skuteczne rozliczenie się z projektu oraz uzyskanie refundacji poniesionych kosztów kwalifikowalnych.

Zdobądź dofinansowanie na rozwój firmy

W wielu przypadkach dotacje dla firm są bezzwrotne. Trzeba jednak pamiętać, że ich przyznanie jest obwarowane pewnymi warunkami, które należy spełnić. Z tego względu koniecznością jest wywiązanie się z konkretnych obowiązków, wynikających z podpisanej umowy. W ramach naszych usług udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji – z nami dowiesz się m.in. jaka forma finansowania jest warta uwagi, gdzie skierować się po aktualne programy dotacyjne,  czy masz szansę na pozyskanie środków i jakie są warunki pozyskiwania dotacji, a także otrzymasz wsparcie w procesie rozliczania instrumentu.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z dostępnymi dotacjami i instrumentami unijnymi,
a także dostawać powiadomienia o nowych, wartościowych wpisach na Blogu?

Zapisz się do newslettera!