[AKTUALIZACJA - ARP ogłosiła drugą edycję projektu, wpis został do niej dostosowany]
26 sierpnia 2022 roku, w ramach inicjatywy IMPULS II, rusza nabór na bezzwrotne wsparcie finansowe, kierowane dla przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie województwa Pomorskiego. Głównym założeniem konkursu jest udzielenie pomocy pieniężnej na odbudowę potencjału Pomorskich firm po pandemii COVID-19. Jego beneficjentami mogą zostać przedsiębiorstwa działające w branży turystycznej, jak i rekreacyjnej. Nabór odbędzie się w trybie konkursowym i potrwa 11 dni. Z poniższego wpisu dowiesz się między innymi:
Konkurs przeznaczony jest dla MIKRO i MAŁYCH firm, czyli takich, których suma bilansowa i/lub obrót firmy nie przekracza 10 milionów euro, a także zatrudniają nie więcej niż 50 pracowników. Warunkiem koniecznym jest prowadzenie działalności na terenie WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO.
Preferowani są przedsiębiorcy, którzy odnieśli co najmniej 25% spadek obrotów, liczony jako średnia w latach 2020-2021, w porównaniu do roku 2019 (W BIEŻĄCEJ EDYCJI PROJEKTU NIE JEST TO WARUNEK OBLIGATORYJNY). Dodatkowym atutem w kontekście punktacji projektu jest wniesienie wkładu własnego w stosunku wyższym od wymaganego pułapu 30%. Premiowani w kontekście punktacji konkursowej będą również wnioskodawcy, którzy nie byli beneficjentami dotacji z poprzedniej edycji programu (nabór z dnia 24.06.2020r., RPPM.02.02.01-IP.02-22-003/20).
Dodatkowo - obowiązuje kryterium posiadania określonego, głównego PKD, które powinno obowiązywać najpóźniej od dnia 01.01.2019 r. (lub wcześniej). Oto pełna lista dopuszczalnych kodów:
Maksymalna kwota możliwa do uzyskania wynosi 160 000 PLN, minimalna 25 000 PLN. Łączna pula środków na realizację wszystkich projektów wynosi zaś blisko 30 000 000 PLN, co oznacza że minimum kilkuset wnioskodawców otrzyma bezzwrotne wsparcie na realizację wyznaczonych celów biznesowych.
WYMAGANY WKŁAD WŁASNY wynosi 30% kosztów całości przedsięwzięcia (przy czym wniesienie wyższej kwoty wpływa pozytywnie na punktację danego projektu). Oznacza to, że KOSZTY KWALIFIKOWALNE stanowią maksymalnie 70% kosztów całości przedsięwzięcia. Informacje na temat zaliczenia poszczególnych wydatków do kosztów kwalifikowalnych znajdują się w poniższej sekcji - dotyczącej zakresu finansowania.
PRZYKŁAD:
Realizując inwestycję za 228 571,43 PLN wnioskodawca może liczyć na dofinansowanie w wysokości do 160 000 PLN (70% kosztów przedsięwzięcia) - minimalny wkład własny wyniesie wówczas 68 571,43 PLN (30% kosztów przedsięwzięcia).
Oczywiście można również realizować przedsięwzięcia wymagające zaangażowanie większej kwoty kapitału, pamiętając o maksymalnym poziomie dotacji.
Dofinansowanie otrzymać można na zakup nowych rzeczowych aktywów trwałych, wraz z kosztami ich instalacji, a także zakup wartości niematerialnych i prawnych pod warunkiem, że wykorzystywane będą wyłącznie w przedsiębiorstwie otrzymującym wsparcie finansowe oraz zostaną nabyte od podmiotów niepowiązanych z wnioskodawcą.
SYSTEMY CRM I INNE OPROGRAMOWANIA USPARWNIAJĄCE FUNKCJONOWANIE
MOBILNE KIOSKI ORAZ SYSTEMY DO BEZDOTYKOWEJ OBSŁUGI KLIENTÓW
STACJE ŁADOWANIA POJAZDÓW, MAGAZYNY ENERGII
INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE, POMPY CIEPŁA, SYSTEMY ODZYSKU CIEPŁA
SPERSONALIZOWANE APLIKACJE WSPIERAJĄCE CYFRYZACJĘ PRZEDSIĘBIORSTWA
SYSTEMY SMART, CYFROWE KLUCZE, PAGERY DO RESTAURACJI
W ramach realizacji projektu wnioskodawca zobowiązany jest do przestrzegania wymogów formalnych, narzuconych przez instytucję finansującą.
Kim jesteśmy jako zespół Financial Matter? Przede wszystkim tworzymy grupę ekspertów finansowych, posiadających wieloletnie doświadczenie w zakresie kompleksowego sporządzania, procesowania i rozliczania szerokiego wachlarza dotacji i dofinansowań ze źródeł unijnych i krajowych. Wysoką efektywność zawdzięczamy w głównej mierze nabytej w tym czasie wiedzy praktycznej, starannemu i efektywnemu działaniu poprzedzonemu skrupulatną weryfikacją wstępną i opierającemu się na ścisłej współpracy z klientem.
Skuteczność naszych usług potwierdzają liczne pozytywne opinie klientów. Na swoje barki przyjmujemy wszelkie kwestie formalne, wraz z kompleksowym sporządzeniem wniosku, wymaganych formularzy, biznesplanu, a także pozostałych niezbędnych załączników. Istotnym elementem naszej metodyki działania, jest bezpłatna analiza wstępna. Dokonywana na początku współpracy, pozwala w sposób rzetelny określić potencjał skutecznego działania, oszczędzając tym samym czas, nerwy i pieniądze.
Masz dodatkowe pytania, bądź wykazujesz zainteresowanie dofinansowaniem i chciałbyś skonfrontować założenia swojego projektu z wymogami formalnymi instytucji, jednocześnie dokonując oceny szans powodzenia? Skontaktuj się z doświadczonym zespołem ekspertów, którzy dokonają wstępnej analizy, przekażą swoje uwagi i zaproponują dalszy schemat działania.
Chcesz być na bieżąco z dostępnymi dotacjami i instrumentami unijnymi,
a także dostawać powiadomienia o nowych, wartościowych wpisach na Blogu?