Leasing operacyjny

tel: 724 209 634

Podstawowe aspekty związane z funkcjonowaniem leasingu operacyjnego przytoczyliśmy w informacjach ogólnych. Przechodząc od ogółu do 
szczegółu, pragniemy wyegzekwować dla Ciebie największe korzyści płynące z tego rodzaju finansowania.

Proste księgowanie.

W związku z tym, iż przedmiot leasingu nie zostaje wciągnięty do majątku trwałego firmy, nie przejmujesz się jego ewidencjonowaniem i amortyzowaniem. Na dokonaną opłatę wstępną oraz każdą z opłat czynszowych (rat leasingu) otrzymujesz fakturę VAT, tak jak w przypadku zakupu innej usługi czy produktu.

Nie obciążasz swojej zdolności kredytowej.

Raty Twojego leasingu nie są widoczne w BIK'u, dzięki czemu nie obciążasz swojej przyszłej zdolności kredytowej. Ponad to, przy ubieganiu się o leasing pojazdów, leasingodawca w zdecydowanej większości przypadków nie weryfikuje Twojej zdolności kredytowej, dzięki czemu jest to rozwiązanie dostępne nawet w przypadku okresowego wykazywania słabszych wyników finansowych.

Duże korzyści podatkowe.

Bardzo istotnym czynnikiem związanym z tym, iż wielu przedsiębiorców decyduje się na tego typu rozwiązanie, są idące za nim korzyści podatkowe. Leasing, a w szczególności ten operacyjny, stanowi swego rodzaju tarczę podatkową. Jak to działa?

1. Całość wartości netto opłaty wstępnej, opłaty końcowej oraz rat leasingowych jako  KUP - koszt uzyskania przychodu*.
*Samochody osobowe - w przypadku samochodów osobowych wykorzystywanych do działalności mieszanej (firmowo oraz prywatnie, brak prowadzonej tzw. kilometrówki), ich wartość zakupu nie powinna przekraczać 134 529 PLN netto dla VAT'owców i 150 00 brutto dla nie-VAT'owców. Przy przekroczeniu tego progu, kosztem uzyskania przychodu jest ta część czynszu inicjalnego, raty i opłaty końcowej, która proporcjonalnie do ceny samochodu nie przekracza powyższych kwot.

2. Podatek VAT
a) działalność mieszana, VAT'owiec -  możliwość odliczenia 50% podatku VAT
b) działalność mieszana nie-VAT'owiec - całość rat oraz opłat brutto jako KUP
c) tylko firmowo (konieczność prowadzenia tzw. kilometrówki) - możliwość odliczenia 100% podatku VAT

Mnogość wyboru i porównanie ofert.

Współpracujemy z ponad 10 bankami oraz firmami leasingowymi! Korzystając z naszych usług - masz pewność, że wybrałeś najkorzystniejszą z możliwości. Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat -wynagradzają nas nasi partnerzy: PKO Leasing, Santander Leasing,Alior Leasing Millenium Leasing, EFL - Europejski Fundusz Leasingowy, mLeasing, Idea Leasing, Leasing Polski, Grenke Leasing czy MBR Leasing.

Skorzystaj z naszego kalkulatora leasingowego, gdzie w prosty i szybki sposób policzysz poglądowe parametry Twojego leasingu.

Masz pytania? Potrzebujesz leasing? - zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy.