FAKTORING – Na czym to polega?

Faktoring to usługa finansowa, która w dużym uproszczeniu polega na sfinansowaniu przez Faktora (FIRMĘ FAKTORINGOWĄ) faktur wystawionych przez Faktoranta (CZYLI USŁUGOBIORCĘ), które odznaczają się odroczonym terminem płatności. Faktoring jest bardzo przydatnym i stosunkowo łatwym w pozyskaniu narzędziem finansowym, które zorientowane jest przede wszystkim na poprawę oraz zabezpieczenie płynności finansowej firmy. Jest on szczególnie przydatny dla firm produkcyjnych, handlowych (hurtownie), budowlanych, czy transportowych, które na podstawie umów z kontrahentami wystawiają faktury z 30, 60 czy nawet 90-dniowym terminem płatności. Sytuacja taka bardzo często generuje ryzyko powstania znacznej luki w kapitale obrotowym firmy, a to z kolei jest zagrożeniem do płynnej kontynuacji działalności operacyjnej przedsiębiorstwa.

Dodatkowym atutem faktoringu, jest zmniejszenie (nie eliminacja) ryzyka wynikającego z ewentualnych zatorów płatniczych, czy też innych problemów ze ściągalnością należności. Firmy faktoringowe posiadają najczęściej skuteczniejsze narzędzia do odzyskiwania nieuregulowanych w terminie płatności – czyli wyspecjalizowane działy prawne i windykacyjne. Dodatkowym czynnikiem ograniczającym ryzyko, jest weryfikacja twojego kontrahenta przez firmę faktoringową, która pozwala podejść do wątku rozliczenia z większą dozą pewności.

Doradztwo w zakresie pozyskania faktoringu – Poznań

Jako doświadczony doradca finansowy, gwarantujemy naszym klientom bardzo szeroki wachlarz możliwości z zakresu finansowania faktoringiem. Posiadamy w swojej ofercie kilkanaście firm faktoringowych i umożliwiamy w szybki i skuteczny sposób porównanie najkorzystniejszych propozycji faktoringu. Wspieramy w procesie pozyskania instrumentu od a do z, dbając o bezpieczeństwo i komfort działania. Jeżeli zainteresowała Cię ta forma finansowania:

 >>> UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ <<<