Od 28 lutego do 6 czerwca 2025 r. mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z Wielkopolski Wschodniej mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację na realizację inwestycji rozwojowych. Nabór prowadzony jest równolegle w dwóch formułach:
Oba nabory organizowane są w ramach Funduszy Europejskich dla Wielkopolski 2021–2027. Łączna pula środków wynosi 50 mln zł, z czego:
O dofinansowanie mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność oraz zrealizują projekt na terenie Wielkopolski Wschodniej, obejmującej:
Projekt musi stanowić tzw. inwestycję początkową, czyli dotyczyć rozwoju lub zasadniczych zmian w prowadzonej działalności gospodarczej – np. poprzez wprowadzenie do oferty nowych usług lub produktów, zwiększenie zdolności operacyjnych, wdrożenie nowych technologii lub rozbudowę firmy.
Wniosek o dofinansowanie należy złożyć wraz z biznesplanem. Projekty infrastrukturalne powinny zostać poparte odpowiednią dokumentacją techniczną.
Na wyższą punktację mogą liczyć projekty:
Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na:
Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu: 250 000 zł
Maksymalna kwota dofinansowania:
Możliwe jest uzyskanie zaliczki do 40% wartości przyznanego dofinansowania. Pozostała część wypłacana jest w formie refundacji po poniesieniu kosztów.
Konkurs w ramach działania 10.02 to szansa dla firm z Wielkopolski Wschodniej na uzyskanie bezzwrotnego wsparcia inwestycyjnego. Aby skutecznie sięgnąć po dofinansowanie, nie wystarczy mieć pomysł – kluczowe jest jego odpowiednie przedstawienie i uzasadnienie.
Wniosek o dofinansowanie powinien zawierać logiczny opis planowanego przedsięwzięcia, spójny z celami programu i jasno wskazujący na wpływ inwestycji na rozwój firmy. Warto pamiętać, że projekt powinien być osadzony w realiach rynkowych, a przedstawione dane – rzetelne i wiarygodne. Wymagana dokumentacja obejmuje m.in. biznesplan, a w przypadku projektów infrastrukturalnych – również odpowiednie załączniki techniczne. Wymagane jest również sporządzenie studium wykonalności i szeregu dodatkowych załączników.
Wszelkie niezbędne do skutecznej, samodzielnej weryfikacji projektu informacje oraz dokumenty znajdziesz na stronie Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021–2027.
Zastanawiasz się, czy Twój projekt ma szansę na uzyskanie dofinansowania? Nie wiesz, która forma wsparcia – de minimis czy pomoc regionalna – będzie dla Ciebie korzystniejsza? Oczekujesz wsparcia w zakresie przygotowania aplikacji?
Pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego wariantu, ocenimy Twoje szanse, a jeśli zdecydujesz się na współpracę – przygotujemy kompletną dokumentację projektową i przeprowadzimy Cię przez cały proces aplikowania o dotację.
W trakcie konsultacji wstępnej doświadczony doradca:
-> Zweryfikuje obligatoryjne do spełnienia (formalne) kryteria,
-> Przeanalizuje premiujące (merytoryczne) kryteria, prognozując jednocześnie szacunkową punktację,
-> Udzieli wskazówek oraz podpowiedzi, aby zwiększyć szanse na powodzenie,
-> Zaproponuje potencjalną dalszą ścieżkę działania.
Chcesz być na bieżąco z dostępnymi dotacjami i instrumentami unijnymi,
a także dostawać powiadomienia o nowych, wartościowych wpisach na Blogu?