RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH - marzec 2021 r.

tel: 724 209 634

RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH - marzec 2021 r.

Porównanie ofert kredytów hipotecznych to wręcz obowiązek każdego kredytobiorcy. Wybierając najkorzystniejszy kredyt hipoteczny, możesz zaoszczędzić dziesiątki tysięcy złotych. Gdzie zatem uzyskać najlepszy kredyt hipoteczny w marcu 2021 r.? Jaki Bank zaoferuje najkorzystniejszy kredyt hipoteczny z 10% wkładem własnym? Jakie są najbardziej opłacalne kredyty hipoteczne z 20% wkładem własnym? Przygotowaliśmy dla Ciebie rzetelny ranking kredytów hipotecznych, w którym znajdujemy odpowiedzi na powyższe pytania, a ponad to porównujemy oferty kredytów ze stałym oprocentowaniem i sprawdzamy zdolność kredytową przy zarobkach 2.500 zł, 3.500 zł oraz 5.000 zł.PORÓWNANIE KREDYTÓW HIPOTECZNYCH marzec 2021 - wstępne wskazówki

Przeciętna  średnia kwota udzielanego kredytu hipotecznego oscyluje w okolicach 300 tys. PLN i to właśnie taką kwotę kredytu hipotecznego weźmiemy pod lupę. Okres kredytowania to niezwykle istotny parametr uzależniony od zdolności kredytowej oraz preferencji kredytobiorcy. Największą popularnością cieszą się kredyty hipoteczne zaciągane na okres 30 lat - to właśnie takie rozwiązanie uwzględnia nasz ranking hipotek. Do zmiennych parametrów kredytu mieszkaniowego, różnicujących analizowane przypadki, należy zaliczyć poziom wkładu własnego. Weźmiemy pod uwagę najbardziej opłacalne oferty kredytu hipotecznego z 10% wkładem własnym oraz najtańsze kredyty hipoteczne  z 20% wkładem własnymPrzy wyliczaniu maksymalnej zdolności kredytowej kierujemy się poziomem wyliczonego dochodu netto - bez względu na to jakie jest źródło jego uzyskiwania. Pamiętaj jednak, że o ile w przypadku umowy o pracę sytuacja jest jasna i klarowna, o tyle np. w przypadku działalności gospodarczej, metodologia liczenia dochodu netto różni się w poszczególnych Bankach.


Przygotowując niniejszy ranking kredytów hipotecznych, przeanalizowaliśmy kilkadziesiąt ofert hipotek, koncentrując się na tym, aby znalazły się tutaj przede wszystkim najlepsze oferty kredytu hipotecznego w poszczególnych Bankach. Nie przytaczamy tych najmniej opłacalnych, np. praktycznie niewykorzystywanych "ofert standardowych", w ramach których Twój kredyt na zakup nieruchomości mógłby być nawet o 200 tys. zł droższy. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że takie różnice w kosztach są możliwe. To powinno skłonić Cię do rozważenia współpracy z uczciwym i sprawdzonym doradcą hipotecznym lub do uważnego śledzenia tego typu rankingów oraz budowania odpowiedniego stopnia wiedzy i świadomości - która pozwoli Ci dokonać optymalnego, możliwie najkorzystniejszego wyboru.

Zwróć również uwagę na pewne istotne dla interpretacji rankingu uwarunkowanie. Analizujemy identyczną kwotę kredytu w przypadku ofert kredytu hipotecznego z 10% wkładem własnym oraz 20% wkładem własnym - czyli 300 tys. zł. W praktyce oznacza to, że w przypadku wariantu z 10% wkładem własnym mógłbyś zakupić nieruchomość za 333 tys. zł (dysponując 33 tys. wkładu własnego), a dla wariantu z 20% wkładem własnym w Twoim zasięgu byłaby nieruchomość o wartości około 375 tys. (dysponując 75 tys. zł wkładu własnego).


NAJTAŃSZY KREDYT HIPOTECZNY - tzn. jaki?

Porównanie kredytów hipotecznych może zostać dokonane perspektywy niezliczonej ilości parametrów. Zanim przejdziesz do analizy przedstawionych informacji, koniecznym jest abyśmy ustalili pewien bardzo istotny fakt. Główne założenie tego rankingu hipotek jest następujące:

NAJTAŃSZY KREDYT HIPOTECZNY TO TAKI, KTÓRY ODZNACZA SIĘ NAJNIŻSZĄ CAŁKOWITĄ KWOTĄ DO SPŁATY 

RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH Z 10% WKŁADEM WŁASNYM


Gdzie uzyskać najtańszy kredyt hipoteczny z 10% wkładem własnym? Otóż najlepsze oferty hipoteki z 10% wkładem własnym uległy nieznacznym, kosmetycznym wręcz zmianom względem rankingu z lutego. Pozycje w rankingu kredytów z niskim wkładem własnym zostały utrzymane przez poszczególne Banki. Zmianie uległy całkowite koszty kredytowe w dwóch z znajdujących się w zestawieniu Banków, a mianowicie w PEKAO S.A. - gdzie za kredyt z 10% wkładem własnym (w kwocie 300 tys. na 30 lat) zapłacisz 993,46 zł więcej niż w lutym, a także w mBanku w którym całkowite koszty hipoteki wzrosły o 2 906,61 zł (wzrost marży o 0,05%).
WAŻNE!

Pamiętaj proszę, że w powyższa tabela zawiera jedynie podstawowe informacje. Pamiętaj również, że możliwość skorzystania z niektórych ofert jest uzależniona od pewnych konkretnych uwarunkowań. Szczegółowe informacje znajdziesz w PLIKU PDF

KREDYT HIPOTECZNY Z 10% WKŁADEM WŁASNYM - szczegółowe informacje

POBIERZ PDF
NAJTAŃSZE KREDYTY HIPOTECZNE Z 20% WKŁADEM WŁASNYM - MARZEC 2021 r.


Gdzie uzyskać najtańszy kredyt hipoteczny, jeśli dysponujesz co najmniej 20% wkładem własnym? Układ sił na rynku nie uległ zmianie. Pozycję w rankingu zmieniła jedynie oferta kredytu hipotecznego w City Banku Handlowym (ma to jednak związek ze zmianą metodologii prezentacji, otóż postanowiliśmy uwzględnić w rankingu szerzej dostępną ofertę Banku, która nie wymaga od kredytobiorcy zarobków miesięcznych powyżej 8.000 zł). Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że marża najkorzystniejszej w rankingu oferty hipoteki w BNP Paribas wzrosła o 0,25% w stosunku do lutego. To jednak nie przeszkodziło niniejszej ofercie zachować miano najbardziej opłacalnej oferty kredytu hipotecznego w marcu.WAŻNE!

Pamiętaj proszę, że w powyższa tabela zawiera jedynie podstawowe informacje. Pamiętaj również, że możliwość skorzystania z niektórych ofert jest uzależniona od pewnych konkretnych uwarunkowań. Szczegółowe informacje znajdziesz w PLIKU PDF

KREDYT HIPOTECZNY Z 20% WKŁADEM WŁASNYM - PEŁNA KILKULACJA

POBIERZ PDF

DARMOWA KONSULTACJA

DARMOWA KONSULTACJA

DARMOWA KONSULTACJA

DARMOWA KONSULTACJANAJTAŃSZE OFERTY KREDYTU HIPOTECZNEGO ZE STAŁYM OPROCENTOWANIEM


Gdzie skoncentrować swoją uwagę jeśli chodzi o kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem w marcu? Ranking kredytów hipotecznych ze stałym oprocentowaniem to dwie istotne zmiany:
- po pierwsze oferta PEKAO S.A.  dla klientów dysponujących 10% wkładem własnym podrożała (dokładnie o 7 984,22), lecz wciąż pozostaje zdecydowanym liderem w przypadku tej kategorii ofert;
- po drugie doszło do roszady wśród ofert kredytu mieszkaniowego z 20% wkładem własnym, w ramach której pozycję lidera zajęła oferta kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim, spychając tym samym PEKAO S.A. miejsce 2.


WAŻNE!

Pamiętaj proszę, że w powyższa tabela zawiera jedynie podstawowe informacje. Pamiętaj również, że możliwość skorzystania z niektórych ofert jest uzależniona od pewnych konkretnych uwarunkowań. Szczegółowe informacje znajdziesz w plikach pdf: STAŁE OPROCENTOWANIE 10% WKŁADU oraz STAŁE OPROCENTOWANIE 20% WKŁADU.

RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYH ZE STAŁYM OPROCENTOWANIEM (20% wkładu)

RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH ZE STAŁYM OPROCENTOWANIEM (10% wkładu)


KREDYT HIPOTECZNY - ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA

- czyli jaką mam zdolność kredytową przy zarobkach 2.500 zł, 3.500 zł i 5.000 zł


Czy możliwe jest pozyskać kredyt hipoteczny bez zdolności kredytowej? Pomimo krążących sporadycznie w obiegu opinii co poniektórych "ekspertów", odpowiedź na to pytanie jest prosta - NIE. Koniecznym jest wykazać zdolność do terminowej obsługi zaciąganego zobowiązania, niemniej jednak bywa, że samo obliczanie szeroko rozumianej zdolności kredytowej już takie proste i zero-jedynkowe nie jest. W niniejszej kalkulacji skoncentrowaliśmy się przede wszystkim na płaszczyźnie finansowej zdolności kredytowej. Poniższe zestawienie pomoże Ci zorientować się, jaka będzie potencjalna maksymalna zdolność kredytowa, przy zaciąganiu hipoteki w poszczególnych Bankach.
KREDYT HIPOTECZNY - MAKSYMALNA ZDOLNOŚĆ PRZY DOCHODZIE 2.500 ZŁKREDYT HIPOTECZNY - MAKSYMALNA ZDOLNOŚĆ PRZY DOCHODZIE 3.500 ZŁKREDYT HIPOTECZNY - MAKSYMALNA ZDOLNOŚĆ PRZY DOCHODZIE 5.000 ZŁ


KREDYT HIPOTECZNY, A ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA - KOMENTARZ


Porównując możliwości kredytobiorcy wybierającego się po kredyt hipoteczny w lutym, w stosunku do jego sytuacji aktualnej, należy wyciągnąć następujące wnioski:
- w kilku Bankach doszło do delikatnego "obcięcia" zdolności kredytowej dla osób zarabiających 2.500 oraz 3.500 zł. 
- w przypadku klientów zarabiających 5.000 zł, można zauważyć natomiast odwrotną tendencję, a mianowicie w ujęciu ogólnym, zdolność kredytobiorców w ocenie Banków uległa poprawie.

Pamiętaj proszę, że powyższe kwoty to absolutne maksyma, wynikające z finansowo-matematycznej analizy zdolności. Przy ostatecznej ocenie zdolności kredytowej brane są pod uwagę również inne istotne czynniki, takie jak rodzaj i wartość zabezpieczenia czy szeroko rozumiane ryzyko kredytowe. Niemniej jednak powyższe zestawienie zdecydowanie może stanowić skuteczną wskazówkę, co do potencjału jaki niesie za sobą oferta kredytu hipotecznego danego Banku. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście indywidualna, spersonalizowana analiza zdolności, którą z przyjemnością wykonam dla Ciebie zupełnie za darmo.


NAJLEPSZE OFERTY KREDYTÓW HIPOTECZNYCH MARZEC 2021 r. - PODSUMOWANIE

Comiesięczny ranking kredytów hipotecznych ma na celu w przejrzysty i rzetelny sposób pomóc Ci we wstępnym "wyczuciu" sytuacji rynkowej i odniesieniu panujących aktualnie warunków, do swoich własnych oczekiwań i predyspozycji. Jednym z głównych wniosków jaki powinien wyciągnąć z niego każdy przyszły kredytobiorca, to fakt, iż nieumiejętne dobranie rozwiązania związanego z zakupem nieruchomości to niestety perspektywa słonego przepłacenia. Punktem wyjścia do podejmowania możliwie najbardziej optymalnych decyzji finansowych jest wiedza i świadomość. Bardzo gorąco wierzymy, że zarówno tym artykułem, jak i wszystkimi kolejnymi przyczynimy się do wzrostu powyższych.

Jeżeli interesuje Cię inna, bardziej spersonalizowana kalkulacja kredytu hipotecznego lub chciałbyś po prostu omówić jakieś nurtujące Cię aspekty swojej obecnej lub przyszłej sytuacji - zapraszamy na darmowe konsultacje.

TELEFON: 724-209-634
WHATSAPP: 724-209-634
E-MAIL: kontakt@financialmatter.com.pl
MESSENGER: https://www.facebook.com/finematter2018