RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH - luty 2021 r.

tel: 724 209 634

RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH - LUTY 2021 r.

Porównanie ofert kredytów hipotecznych to wręcz obowiązek każdego kredytobiorcy. Wybierając najkorzystniejszy kredyt hipoteczny, możesz zaoszczędzić dziesiątki tysięcy złotych. Gdzie zatem uzyskać najlepszy kredyt hipoteczny w lutym 2021 r.? Jaki Bank zaoferuje najkorzystniejszy kredyt hipoteczny z 10% wkładem własnym? Jakie są najbardziej opłacalne kredyty hipoteczne z 20% wkładem własnym? Przygotowaliśmy dla Ciebie rzetelny ranking kredytów hipotecznych, w którym znajdujemy odpowiedzi na powyższe pytania, a ponad to porównujemy oferty kredytów ze stałym oprocentowaniem i sprawdzamy zdolność kredytową przy zarobkach 2.500 zł, 3.500 zł oraz 5.000 zł.
PORÓWNANIE KREDYTÓW HIPOTECZNYCH LUTY 2021 - wstępne wskazówki

Według wielu dostępnych raportów, w minionym roku największą popularnością cieszył się kredyty mieszkaniowe w przedziale 200 tys. - 300 tys. PLN. Przeciętna  średnia kwota udzielanego kredytu hipotecznego oscyluje w okolicach 300 tys. PLN i to właśnie taką kwotę kredytu hipotecznego weźmiemy pod lupę. Okres kredytowania to niezwykle istotny parametr uzależniony od zdolności kredytowej oraz preferencji kredytobiorcy. Największą popularnością cieszą się kredyty hipoteczne zaciągane na okres 30 lat - to właśnie takie rozwiązanie uwzględnia nasz ranking hipotek. Do zmiennych parametrów kredytu mieszkaniowego, różnicujących analizowane przypadki, należy zaliczyć poziom wkładu własnego. Weźmiemy pod uwagę najbardziej opłacalne oferty kredytu hipotecznego z 10% wkładem własnym oraz najtańsze kredyty hipoteczne  z 20% wkładem własnymPrzy wyliczaniu maksymalnej zdolności kredytowej kierujemy się poziomem wyliczonego dochodu netto - bez względu na to jakie jest źródło jego uzyskiwania. Pamiętaj jednak, że o ile w przypadku umowy o pracę sytuacja jest jasna i klarowna, o tyle np. w przypadku działalności gospodarczej, metodologia liczenia dochodu netto różni się w poszczególnych Bankach.


Przygotowując niniejszy ranking kredytów hipotecznych, przeanalizowaliśmy kilkadziesiąt ofert hipotek, koncentrując się na tym, aby znalazły się tutaj przede wszystkim najlepsze oferty kredytu hipotecznego w poszczególnych Bankach. Nie przytaczamy tych najmniej opłacalnych, np. praktycznie niewykorzystywanych "ofert standardowych", w ramach których Twój kredyt na zakup nieruchomości mógłby być nawet o 200 tys. zł droższy. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że takie różnice w kosztach są możliwe. To powinno skłonić Cię do rozważenia współpracy z uczciwym i sprawdzonym doradcą hipotecznym lub do uważnego śledzenia tego typu rankingów oraz budowania odpowiedniego stopnia wiedzy i świadomości - która pozwoli Ci dokonać optymalnego, możliwie najkorzystniejszego wyboru.


NAJTAŃSZY KREDYT HIPOTECZNY - tzn. jaki?

Porównanie kredytów hipotecznych może zostać dokonane perspektywy niezliczonej ilości parametrów. Zanim przejdziesz do analizy przedstawionych informacji, koniecznym jest abyśmy ustalili pewien bardzo istotny fakt. Główne założenie tego rankingu hipotek jest następujące:

NAJTAŃSZY KREDYT HIPOTECZNY TO TAKI, KTÓRY ODZNACZA SIĘ NAJNIŻSZĄ CAŁKOWITĄ KWOTĄ DO SPŁATY
RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH Z 10% WKŁADEM WŁASNYM


Gdzie uzyskać najtańszy kredyt hipoteczny z 10% wkładem własnym? Jeszcze kilka miesięcy temu powiedziałbym, że poprawniej byłoby zadać pytanie: czy w ogóle można uzyskać kredyt z 10% wkładem własnym? W istocie, przez zaostrzenie polityki banków wynikające z covidowych perturbacji, pozyskać kredyt hipotecznych z niskim wkładem własnym było nie lada sztuką. Porównanie kredytów hipotecznych z 10% wkładem własnym, które przygotowaliśmy dla Was w styczniu, było dosyć ubogie... Luty natomiast przynosi zdecydowaną poprawę sytuacji dla klientów dysponujących niskim wkładem własnym, dla których otworzyły się dodatkowe, atrakcyjne oferty hipotek w Bankach "luzujących" swoją politykę.

WAŻNE!

Pamiętaj proszę, że w powyższa tabela zawiera jedynie podstawowe informacje. Pamiętaj również, że możliwość skorzystania z niektórych ofert jest uzależniona od pewnych konkretnych uwarunkowań. Szczegółowe informacje znajdziesz w PLIKU PDF.

KREDYT HIPOTECZNY Z 10% WKŁADEM WŁASNYM - szczegółowe informacje

POBIERZ PDFNAJTAŃSZE KREDYTY HIPOTECZNE Z 20% WKŁADEM WŁASNYM - luty 2021 r.


Ranking kredytów hipotecznych z 20% wkładem własnym, podobnie jak  w przypadku oferty hipotek z 10% wkładem, przynosi kilka korzystnych dla kredytobiorców zmian. Porównując obowiązujące w lutym promocje kredytów mieszkaniowych, można zauważyć, że jeśli chodzi o aspekt cenowy - mamy do czynienia z trendem spadkowym. Dzięki temu, zaciągając kredyt hipoteczny w lutym, będziesz mieć nie tylko większy wybór z pośród wachlarza dostępnych możliwości, ale przede wszystkim zaoszczędzisz na swojej hipotece.
WAŻNE!

Pamiętaj proszę, że w powyższa tabela zawiera jedynie podstawowe informacje. Pamiętaj również, że możliwość skorzystania z niektórych ofert jest uzależniona od pewnych konkretnych uwarunkowań. Szczegółowe informacje znajdziesz w PLIKU PDF

KREDYT HIPOTECZNY Z 20% WKŁADEM WŁASNYM - PEŁNA KILKULACJA


POBIERZ PDF


NAJTAŃSZE OFERTY KREDYTU HIPOTECZNEGO ZE STAŁYM OPROCENTOWANIEM


Co przynosi luty, jeśli chodzi o oferty kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem? Przede wszystkim szersze pole manewru dla hipoteki z 10% wkładem własnym, które w praktyce przekłada się na oszczędności. Najtańsza oferta kredytu na zakup nieruchomości z 10% wkładem własnym oraz stałym oprocentowaniem, jest tańsza w stosunku do analogicznej ze stycznia o  prawie 50 tys. zł... Poprawę opłacalności odnotowujemy również dla wyższego - 20% wkładu własnego. Tutaj również potencjalni kredytobiorcy znaleźli się w uprzywilejowanej pozycji względem stycznia.

Pamiętaj, że stałość oprocentowania jest gwarantowana umową przez pierwsze 60 miesięcy. (stąd w tabeli pozycja - rata w okresie stałości oprocentowania). Po tym okresie staniesz przed wyborem - kontynuować spłatę kredytu, ale już ze zmiennym oprocentowaniem lub pójść tropem nowo zaproponowanego poziomu stałego oprocentowania. Kalkulacja kosztów zakłada stałość oprocentowania w pierwszych 60 miesiącach spłaty, a następnie naliczanie odsetek w formule zmiennego oprocentowania, zgodnego z aktualnym poziomem stóp procentowych.


WAŻNE!

Pamiętaj proszę, że w powyższa tabela zawiera jedynie podstawowe informacje. Pamiętaj również, że możliwość skorzystania z niektórych ofert jest uzależniona od pewnych konkretnych uwarunkowań. Szczegółowe informacje znajdziesz w plikach pdf: STAŁE OPROCENTOWANIE 10% WKŁADU oraz STAŁE OPROCENTOWANIE 20% WKŁADU

RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYH ZE STAŁYM OPROCENTOWANIEM (20% wkładu)

RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH ZE STAŁYM OPROCENTOWANIEM (10% wkładu)


FORMULARZ KONTAKTOWY

FORMULARZ KONTAKTOWY

FORMULARZ KONTAKTOWY

FORMULARZ KONTAKTOWY


KREDYT HIPOTECZNY - ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA

- czyli jaką mam zdolność kredytową przy zarobkach 2.500 zł, 3.500 zł i 5.000 zł


Czy możliwe jest pozyskać kredyt hipoteczny bez zdolności kredytowej? Pomimo krążących sporadycznie w obiegu opinii co poniektórych "ekspertów", odpowiedź na to pytanie jest prosta - NIE. Koniecznym jest wykazać zdolność do terminowej obsługi zaciąganego zobowiązania, niemniej jednak bywa, że samo obliczanie szeroko rozumianej zdolności kredytowej już takie proste i zero-jedynkowe nie jest. W niniejszej kalkulacji skoncentrowaliśmy się przede wszystkim na płaszczyźnie finansowej zdolności kredytowej. Poniższe zestawienie pomoże Ci zorientować się, jaka będzie potencjalna maksymalna zdolność kredytowa, przy zaciąganiu hipoteki w poszczególnych Bankach.
KREDYT HIPOTECZNY - MAKSYMALNA ZDOLNOŚĆ PRZY DOCHODZIE 2.500 ZŁKREDYT HIPOTECZNY - MAKSYMALNA ZDOLNOŚĆ PRZY DOCHODZIE 3.500 ZŁKREDYT HIPOTECZNY - MAKSYMALNA ZDOLNOŚĆ PRZY DOCHODZIE 5.000 ZŁ

NAJLEPSZE OFERTY KREDYTÓW HIPOTECZNYCH LUTY 2021 r. - PODSUMOWANIE


Comiesięczny ranking kredytów hipotecznych ma na celu w przejrzysty i rzetelny sposób pomóc Ci we wstępnym "wyczuciu" sytuacji rynkowej i odniesieniu panujących aktualnie warunków, do swoich własnych oczekiwań i predyspozycji. Jednym z głównych wniosków jaki powinien wyciągnąć z niego każdy przyszły kredytobiorca, to fakt, iż nieumiejętne dobranie rozwiązania związanego z zakupem nieruchomości to niestety perspektywa słonego przepłacenia. Punktem wyjścia do podejmowania możliwie najbardziej optymalnych decyzji finansowych jest wiedza i świadomość. Bardzo gorąco wierzymy, że zarówno tym artykułem, jak i wszystkimi kolejnymi przyczynimy się do wzrostu powyższych.

Jeżeli interesuje Cię inna, bardziej spersonalizowana kalkulacja kredytu hipotecznego lub chciałbyś po prostu omówić jakieś nurtujące Cię aspekty swojej obecnej lub przyszłej sytuacji - zapraszamy na darmowe konsultacje.

                                                        FINANSE MAJĄ ZNACZENIE...