Przedsiębiorcy - kredyt obrotowy

tel: 724 209 634

Innymi słowy kredyt firmowy na dowolny cel. Jest to rozwiązanie, po które co roku decyduje się sięgnąć bardzo duża liczba przedsiębiorców różnego segmentu. Dostępne w dwóch wariantach: kredytu ratalnego lub limitu kredytowego w rachunku bieżącym (opisany szczegółowo w dedykowanej zakładce). Tym co wyróżnia kredyt firmowy na dowolny cel (jak sama nazwa wskazuje), jest możliwość wykorzystania go na dowolny cel - bez konieczności późniejszego dokumentowania wydatków. Dostajesz pożądaną kwotę środków finansowych i robisz z nią to, co uważasz za słuszne dla swojej firmy, bez konieczności tłumaczenia się z każdego posunięcia. Pamiętaj, że masz możliwość "wrzucenia" w koszty działalności, wszelkich kosztów okołokredytowych!

Podstawowe kryteria.

Jednym z podstawowych kryteriów przyznawalności omawianego rozwiązania, jest okres prowadzenia działalności. W zdecydowanej większości przypadków, bezpiecznym poziomem jest 12 miesięcy. Jeśli natomiast jesteś tzw. profesjonalistom, tudzież wykonujesz wolny zawodów - wystarczy 6 miesięcy. Ponad to, bank weźmie pod uwagę Twoją zdolność kredytową, przeważającą branżę firmy, formę prowadzenia działalności, czy np. segment przedsiębiorstwa w odniesieniu do rocznych obrotów oraz ilości zatrudnionych pracowników.

Czy można uzyskać kredyt obrotowy, wykazując słabe dochody?

Sposób oceny Twojej realnej zdolności kredytowej w przypadku kredytów firmowych, w wielu przypadkach różni się znacząco, od sposobu jej liczenia w przypadku kredytów indywidualnych. Owszem, jest wiele banków które skłaniają się ku tzw. metodzie dochodowej, ale musisz wiedzieć, że są też takie które potrafią podejść do tego aspektu w sposób elastyczny. Jeśli Twoja firma nie wykazuje wysokiego dochodu (któż lubi płacić wysokie podatki?), ale generuje odpowiednie dla wykazania zdolności przychodowej obroty - to istnieje bardzo duża szansa, że uzyskasz pożądane finansowanie. 

Ile? Za ile? Na ile?

Ile? - Maksymalnie, w ramach jednego produktu kredytowego niezabezpieczonego nieruchomością - możesz pozyskać nawet do 500 tys. PLN. W przypadku kredytów zabezpieczonych nieruchomością, poziom możliwego do pozyskania finansowania, uzależniony jest od wartości zabezpieczenia i wynosi przeciętnie 50%-80% wartości nieruchomości.

Za ile? - Przedziały cenowe w ramach proponowanych przez banki kredytów firmowych charakteryzują się dużą rozpiętością. Uzależnione głównie od ryzyka kredytowego, okresu kredytowania oraz kwoty kredytu. Przy produktach niezabezpieczonych mówimy o oprocentowaniu nominalnym w przedziale 6% - 9,99%. Mówiąc o zabezpieczonych, będziemy walczyć o dolny pułap przedziału 4% - 6,5%. Prowizje za udzielenie wahają się od 2% - 10%.

Na ile? - Maksymalny, dostępny na rynku okres kredytowania dla tego rozwiązania, to 144 miesiące przy kredycie niezabezpieczonym oraz 240 miesięcy dla kredytu zabezpieczonego hipoteką. 

Chcesz policzyć wstępną ratę oraz koszta kredytu? Zajrzyj do zakładki "oblicz swoje raty" - tam przygotowaliśmy dla Ciebie kalkulator umożliwiający poglądowe obliczenia. Jeżeli interesują Cię konkrety - zadzwoń lub skontaktuj się za pomocą maila/formularza. Odpowiemy w błyskawiczny sposób, przeanalizujemy Twoje oczekiwania oraz sytuację, a następnie powalczymy o interesującą Cię propozycję przeskakując wszelkie przeszkody!