Limit w rachunku bieżącym

tel: 724 209 634

Limit odnawialny w rachunku bieżącym, to nic innego jak ustalony w umowie kredytowej poziom debetu, z którego możesz korzystać w wygodny oraz elastyczny sposób. Jest to rozwiązanie nieocenione w perspektywie utrzymania bezpiecznej płynności finansowej, oraz związanych z nią komfortem oraz stabilizacją. 

Po co mi to?

Wyobraź sobie, że realizujesz jakieś duże zlecenie albo wygrałeś przetarg, na którym tak bardzo Ci zależało. W zdecydowanej większości przypadków potrzebujesz własnych środków finansowych aby "wystartować". Idzie świetnie, pewnie pokonujesz kolejne z wyzwań jakie stawia przed Tobą powierzone zadanie. Przychodzi jednak moment, w którym kilka nieoczekiwanych (lub oczekiwanych), koniecznych wydatków sprawia, że Twoje działania zostają wyhamowane. Do planowanego terminu "spływu" środków z tytułu realizowanego zlecenia jeszcze daleko, a praca przecież musi posuwać się do przodu, abyś zmieścił się w umówionych terminach. To scenariusz, który spędza sen z powiek wielu przedsiębiorców, a dobry przedsiębiorca to taki, który przygotowany jest na wszelkie scenariusze. Limit w rachunku bieżącym to narzędzie, dzięki któremu strona finansowa przedsięwzięcia pozostanie odpowiednio zabezpieczona. Jest to rozwiązanie, które znajduje skuteczne zastosowanie dla wielu płaszczyzn biznesowych. Pozwala np. na krótkoterminowe inwestycje w szybko zbywalny oraz przynoszący zyski towar. Korzystasz z limitu - zakupujesz towar - sprzedajesz towar - uzupełniasz limit (generuje to niskie koszty finansowe i sprawia, że duża część zysków pozostaje w Twojej kieszeni). Dzięki limitowi w rachunku bieżącym, dłuższe okresy płatności należności przestaną być barierą - dając Ci tym samym przewagę nad konkurencją. Przykładów wykorzystania omawianego rozwiązania jest wiele. Samo w sobie jest ono bardzo uniwersalne oraz elastyczne. Jedno natomiast jest pewne - to Ty wiesz najlepiej, jak je wykorzystać, aby przynosiło maksymalne korzyści dla Ciebie oraz Twojego przedsiębiorstwa.

Na jakie koszty powinienem zwrócić uwagę?

W przypadku limitu odnawialnego w rachunku bieżącym, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na następujące składowe: prowizja za uruchomienie/odnowienie (płatna jednorazowo przy uruchamianiu/odnowieniu kredytu), oprocentowanie oraz opłata administracyjna za gotowość (od niewykorzystanej kwoty limitu). Przedziały prowizji za uruchomienie tego typu produktu, wahają się w granicach 0-5 %, oznacza to, że kwota limitu powiększana jest o wartość prowizji i stanowi jego wykorzystaną część. Poziom oprocentowania w przypadku limitów niezabezpieczonych to najczęściej od 5-9,99 %. Jest to oprocentowanie odnoszące się do wykorzystanej części limitu w stosunku rocznym, na podstawie którego obliczane są Twoje miesięczne raty odsetkowe. Jeśli chodzi o poziomy opłaty administracyjnej "za gotowość", to wynosi ona średnio od 0,15 do 0,30% - płatne w rozliczeniach miesięcznych, obliczane na podstawie niewykorzystanej kwoty limitu.

WAŻNE!

Przedsiębiorco, bardzo ważnym czynnikiem determinującym opłacalność oraz skuteczność tego narzędzia - jest sposób w jaki z niego korzystasz. 

Zła praktyka -  długofalowe utrzymywanie wysokiego lub całkowitego poziomu wykorzystania limitu. Doświadczenie pokazało nam, że jest to bardzo częste zjawisko. Wykorzystany w mgnieniu oka, całkowity poziom limitu, nieuzupełniany, nienadpłacany - sprawia, że Twoje miesięczne koszta obsługi produktu są wysokie, a co gorsza stanowią tylko i wyłącznie koszta odsetkowe. Kapitał do spłaty utrzymuje się na tym samym, wykorzystanym poziomie. 

Dobra praktyka -  uzupełnienie całkowite lub częściowe wykorzystanej części limitu w możliwie krótkim terminie. Tego typu umiejętne korzystanie z produktu sprawi, że jego koszta będą na prawdę niskie. Kiedy korzystasz ze swojego koła ratunkowego w postaci limitu, pamiętaj że po uzyskaniu zapłaty za wykonane zlecenia/sprzedane towary, rozważnie oraz opłacalnie będzie uzupełnić wykorzystaną kwotę limitu, unikając tym samym dalszego naliczania od niej odsetek. 

Mnogość wyboru.

Współpracując z nami, masz możliwość pozyskania limitu w rachunku bieżącym z takich źródeł jak: SANTANDER BANK, MBANK, BGŻ BNP PARIBAS, ALIOR BANK, ING BANK ŚLĄSKI, IDEA BANK, NEST BANK,